Poštovani,
    Pre nedelju dana urađena mi je laparoskopija i uklonjena cista. Operacija je bila 5. D.C. Pa mi je doktor prepisao orgametril 10 dana po 1 i 10 dana po 2 tablete. Krvarila sam 2-3 dana od operacije vrlo malo - tačkasto. Danas, 13. D. C. Sam prokrvarila, krvarenje je nešto oskudnije i tamnije od menstrualnog ali najviše podseća na to. Da li mi možete reći da li ovo krvarenje može biti ozbiljno i kako je moguće prokrvariti pod orgametrilom? Da li da prekinem da pijem ove tablete? Iz kog razloga je moguće da sam prokrvarila? Inače, nemam nikakvih tegoba i simptoma trenutno.
    Vrlo zabrinuta i najlepše zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Moguće je prokrvariti pod orgametrilom. Povećajte dozu na 3 tablete. Ako niste dobili ništa od antibiotika po intervenciji a imate pojačan sekret uzmite i neki antibiotik širokog spekta, pod uslovom da na njega niste alergični, npr Vibramycin D 2x1 dn tokom 5 dana i stavite isto toliko dana i macmiror vag glob. Inače nije ništa ozbiljno. Operacijom vam je smanjen nivo hormona jer je cista odstranjena pa sluzokoža materice reaguje na to.
      Pozdrav.