Poštovani,
    Najljubaznije bih vas zamolio za odgovor. Moja partnerka sa kojom sam trebao da imam odnos mi je saopštila da ima genitalni herpes. Imala je do sada jedan ispad koji je saniran u saradnji sa ginekologom. Ja nemam genitalni herpes. Da li postoji ikakva mogućnost zaštite, da se virus ne prenese na mene. Ona je predložila da se zbog toga raziđemo da ja ne bi bio ugrožen, jer imam slabiji imunitet koji je posledica multiple skleroze.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Primenom antivirotika (acyclovir ili virocid) moguće je da se pozitivni brisevi na herpes negativiziraju i postignu dugi periodi remisije. Inače kada promene izbiju veoma efikasno se leče fenistil gelom i prolaze bukvalno za 24 sata ukoliko se gel odmah primeni. Acyclovir možete i vi da popijete, bez obzira na eventualnu terapiju kortikosteroidima. Genitalni herpes nije tako strašna infekcija da biste se morali razdvajati. S njim se može planirati i potomstvo. Kada god se ponovo aktivira popijte ponovo lek do negativnog nalaza. Redovno se oboje kontrolišite i biće sve u redu.
      Pozdrav.