Poštovani,
    Pročitala sam da treba uzimati folnu kiselinu pre začeća, pa posto suprug i ja želimo dete, posavetujte me šta bi trebalo da uradimo pre trudnoće oboje, kao i koje preparate ili vitamine da uzimamo (folnu kiselinu ili nesto drugo). Inače, ja imam 32, a suprug 36 godina i ovo bi nam bio prvi pokušaj.
    Hvala.

    Odgovoreno: 15. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Najpre uradite nalaz spermograma i sve bakteriološke i virusnološke analize (na par mesta pre vašeg pitanja ima pisano o tome, pa pročitajte da ne ponavljam). Izlečite sve, ako je išta pozitivno i opustite se. Nemojte praviti dete već vodite ljubav, zato ste se i udali. Folnu kiselinu možete nastaviti da pijete. Ukoliko nemate ozbiljnijih ginekoloških problema trebalo bi da lako ostanete trudni.
      Pozdrav.