Poštovani doktore,
    Methylergometrin način upotrebe tih kapi?
    Hvala.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Tri puta dnevno po 15-20 kapi zavisno od jačine krvarenja. Povećavajte dozu ako ne staje. Možete dodati i dycinone 3x1 dnevno uz njih. Ali neće vam pomoći ako imate spontani pobačaj, vanmateričnu trudnoću ili krvarenje uzrokovano upalom, endometrijalnim polipom, tumorima ili cistama.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #28860

    • Pre 2 godine sam ugradila mirena spiralu, redovno idem na kontrolu i sve je bilo u redu do pre neki dan kada me zaboleo stomak i kada sam prokrvarila. Moram da napomenem da sam maja prosle godine posle oskudnog tackastog i probojnog krvarenja, u potpunosti izgubila menstruaciju. Doktorka mi prepisala kapi methylergometrin, na ultrazvuku spirala je na mestu. Da li je moguce da sam prokrvarila usled stresa ili neceg slicnog i da li mogu nadalje mesecno da ocekujem krvarenje?