Poštovani,
    Da li je neophodno da trudnica pije vitamine za bebe tipa: prenatal, mamavit..., jer neki ginekolozi ne preporučuju, a hematolozi preporučuju?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Beba je mali " parazit", uslovno rečeno, jer sebi crpe sve što njoj treba, a trudnici šta ostane. Da se ne bi desilo da upadne u anemiju, ima manjak minerala, problema sa opadanjem kose, oštećenjem zuba, grčevima u mišićima nogu, koji su bolni i noću bude, treba da uzima kompleks minerala i vitamina, pogotovo ako ishranom ne unosi dovoljne količine istih. U svakom slučaju ne može da škodi, čak i ako za tim nema potrebe, uglavnom nikom za 25 godine nije naškodilo. Sigurno silni naučni radovi na tu temu nisu pisani bez razloga.
      Pozdrav.