Poštovana,
    Prilikom porođaja došlo je do pucanja grlića i nije ušiven posle, već je sam srastao. S obzirom da su ti ožiljci puni krvnih sudova, prilikom fizičkog kontakta dolazi do krvarenja. Radila sam spaljivanje i nije pomoglo. Moj doktor kaže da ako se operišem neću smeti da rađam više. Zanima me vaše mišljenje.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nije mi poznato da zbrinjavanje emethovih rascepa (starih racepa od porođaja) ima veze za daljom koncepcijom. Ali ako želite da rađate najpre rodite šta planirate, pa onda zbrinjavajte rascepe. Krvarenje koje Vam se javlja nije vezano sa rascepima već verovatno sa nekom infekcijom. Rascepe ima mnogo žena, ali ne krvari. Krvni sudovi nemaju veze sa rascepima, oni se bez obzira na rascepe ne vide. Oni su poslednica infekcije i znak oštećenja grlića. Uradite nalaze: vs, cervikalni bris na bakterijsku i gljivičnu kulturu, mycoplasmu, ureaplasmu., chlamydiu, herpes genitalis, a ako treba (kada je sve negativno) i na humani papilloma virus (skup). Nešto od toga vam mora biti pozitivno. Iste nalaze treba da uradi i vaš suprug (neka se obrati urologu). Svi pozitivni nalazi kod bilo koje od partnera leče se kod oboje (prekoruke centra za prevenciju bolesti svetske zdravstvene organizacije), a po završetku terapije nalazi se kontrolišu ponovo kod oba partnera. Bris na chlamydiu 3 nedelje po završetku terapije i još 2 puta u razmacima od po mesec dana (ako se radi dif ili eia tehnika detekcije uzročnika u laboratoriji) ili samo jednom posle 3 nedelje od završeteka terapije, ako se radi pcr-dnk test (skup).
      Pozdrav.