Poštovani,
    moje pitanje je veoma složeno. Pre devet godina imala sam kancer grlića materice. Od terapije sprovedena je samo terapija zračenja (unutrašnje i spoljašnje). Rezultat poslednjeg ultrazvuka ukazuje da se levi jajnik skoro ni ne prikazuje, a desni je uz uterus dim. 17x12mm. Uradila sam pre dve nedelje hormonski status i to: fsh 43,9 iu/l i estradiol 28,1 pg/ml. Da li postoji neka mogućnost za veštačku oplodnju, kakva bi bila procedura i ukoliko je moguće koje su to institucije kojima bih se mogla obratiti. Imam 40god.
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Ne želim vas razočarati, ali su vam mogućnosti objektivno vrlo male. Imate opciju da se raspitate za donora jajne ćelije pošto ste vi u arteficijelnoj menopauzi, i pitanje je da li bilo kakva shema stimulacije kod vas može išta uraditi. Koliko ja znam to radi veoma malo centara za veštačku oplonju u Evropi. Pokušajte negde, ukoliko to želite. Ne mogu vam tačno reći koji su to centri. Probajte u nekoj od ustanova koje su za to specijalizovane, pretpostavljam da oni imaju informacije o tome.
      Srdačno