Poštovani, doktore,
    Uplašena sam. Pre tri dana mi se pojavio sekret zelenkaste boje. Nemam simptome, crvenila, peckanja, ni svraba. Plašim se bolesti. Pre godinu dana u ovo vreme sam radila u konzilijumu papa test, test na bakterije, ureaplazmu, mikoplazmu i hlamidiju, sve je bilo u redu. Šta bi to moglo da bude. Oprostite, ako imate vremena, vi mi odgovorite. Imam 39 godina i jednog partera već 16 godina svog muža.
    S poštovanjem marija

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Marija zeleni sekret obično je znak bakterijske infekcije ili infekcije trihomonasom. Treba da uraditi test na stepen čistoće vaginalnog sekreta i cervikalni bris na bakterijsku kulturu. Ukoliko oba nalaza budu u redu ipak za svaki slučaj i vi i suprug popijte oprvagyl 2x400 mg tokom 7 dana i šta više orvagyl vag gl i pakovanje, jer se trihomonadna infekcija lako može prevideti u nalazima. Ako dobijete konkretnog uzročnika posavetujte se sa svojim lekarom oko lekova prema antibiogramu.
      Pozdrav.