Poštovanje,
    Nisam dobila odgovor, pa ponavljam pitanje. Zanima me da li oticanje nogu, pojava bubuljica na leđima i vaginalno krvarenje mogu imati veze sa hormonima, ako mogu, sa kojim i kako to lečiti?
    Hvala.

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      čim imate vaginalno krvarenje, znači da vam je poremećen hormonski status. Krvarenje može biti posledica pada vrednosti estrogena tokom ciklusa ili pojačanog reagovanja endometrijuma na hormonske promene ukoliko je u njemu prisutna infekcija. Mislim da biste trebali da uraditi kompletni hormonski status: hormone štitne žlezde, nadrubrežne i hormone jajnika i hipofize da biste videli šta je poremećeno, pa onda kada se vidi šta odstupa, u zavisnosti od toga da li je ginekološki ili endokrinološki problem lečiti.