Poštovani,
    prilikom pregleda urina, pored bakterija, pronađena mi je trihomonas. U suštini sam saznala dosta o njoj, međutim, ono što me interesuje je to sto sam u petoj nedelji trudnoće i znam da za sada ne smem ništa da koristim ali niko neće da mi kaže kakav je njen uticaj na ranu, i trudnoću uopšte, uticaj na bebu, mogućnost pobačaja. Za sada su mi rekli da koristim jod, imam svrab, pojačan sekret, ali ono što me zaista interesuje je da li je pametno nastaviti sa trudnoćom.
    Unapred zahvalna, Sanja

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana Sanja,
      Naravno da će te nastaviti sa trudnoćom. Možete stavljati i macmiror vag glob one su bezopsane po plod a rešiće Vaš problem. Ja isto volim kada se upotrebljavaju kasnije posle 12. nedelje za svaki slučaj, ali ako je jako strašno stavite bar 1 naveče, biće Vam lakše. Partner treba da popije 7 dana orvagyla 2x400 mg da Vam se infekcija ne bi vraćala bilo odnosom bilo preko predmeta zajedničke upotrebe.