Poštovana,
    Možete li mi reći koji su razlozi krvnog podliva u posteljici u osmoj nedelji trudnoće i posledice koje mogu prouzrokovati na plod?
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Najčešći razlog pojave retrotrofoblastnog krvarenja (ispod buduće posteljice) su kontrakcije materice (bolovi podno stomaka, u krstima ili u predelu jajnika su menifestacija), a one su znak pretećeg spontanog pobačaja. Razlog krvnog podliva u posteljici su infarkti posteljice (začepljenje nekog od krvnih sudova). U principu hormoskom terapijom bi trebalo sve da se smiri i ukoliko krvarenje nije veliko ne bi trebalo da bude problema. Masivna krvarenja mogu dovesti do uginuća ploda.