Poštovani ginekologu,
    Molim Vaše mišljenje o upotrebi pilula za kontracepciju. Ćerka, 17 god. Želi da ih pije a ja sam protiv (njena majka) jer sam celog života imala raznoraznih ginekoloških problema između ostalog i sa hormonima tako da sam ja veliki protivnik. Ćerka je konsultovala ginekologa, dala krv na analizu i dr. joj je prepisala logest tbl. Još nije počela da ih pije (kad dobije menstruaciju). Da li da je pustim ili da je odgovorim?
    Hvala, pozdrav

    Odgovoreno: 28. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Za sada nije dokazano da su štetne ali ukoliko bude bilo poremećaja menstrualnog ciklusa neka ih prekine. Mora odraditi laboratorijske testove: se, kks, šuk, urin, urea, kreatinin, ac uricum, fibronegen, alt, ast, gama gt, alp i bilirubin da bi se ispitalo stanje organizma. Ukoliko je sve u redu ne bi trebalo da bude problema.
      Pozdrav.