Poštovani, najljubaznije vas molim za pomoć koju od doktora kojima plaćam usluge nisam dobila. Očajna sam i razočarana u srpske ginekologe koje sam posetila. Prvi put u životu sam prošle godine otišla kod ginekologa zbog krvarenja tokom odnosa sa dečkom. Nakon 3x uzimanja brisa za papa test napisala je ii grupa sa napomenom koilocita, dijagonza joj je bila cervicitis chronika i poslala me je u narodni front i ja je pitam da mi da neku terapiju kaze da tu nema terapije da ranica mora da se skine laserom i da sam ređala upalu na upalu i da je to sada tako. . . Vidim da nema priče i ne odem u front jer nemam knjižicu opet iz naših birokratskih razloga o kojima sada ne bih. Odem pre 20 dana kod druge dr koja nije htela ni da me saslusa i kojoj kazem kakav je bio nalaz prošlog oktobra, ona napise dijagonzu nakon kolkoskopije pvu suspecta i isto vidi koilocite i napise za biopsiju. Pitam jel hitno, kaze da nije ali se začudi zašto mene to ne bi interesovalo što pre da rešim?! A evo odgovora: imam 33 godine, seksualno sam aktivna od 21 godine, nisam promenila mnogo partnera niti imala odnose za jednu noć. Uvek koristim kondom čak i u vezama od po 4 godine, ne pušim ne pijem, nemam u porodici istoriju te bolesti, ali sam kao klinka još dobila skret. Sedela na hladnom betonu, držala se za srtomak od bolova u janicima (za koje je rekla da su dobri?!) a od prošle godine sam na striktnoj dijeti po kojoj sam od tadasnjih 64 danas dosla na 52, za posldnja dva dana pojela dve breskve i pola slane palacinke. . . Dakle moj imunitet je u jako lošem stanju. . . Ja cu uraditi sve sto doktori kazu ako mi daju priliku da pokušam da dovedem svoje zdravlje u red. Zato vas molim da mi kazete kako se leči hronična upala grlića materice? Kako se imunitet dovodi u red i brzo (rekli su mi za ekomer, šta vi mislite o tome) , šta da uradim sve pre nego što odem na još jedan pregled kako bi pokušali da sprečimo biopsije, da nam se ceo svet ne smeje kako mi rešenje svih problema vidimo u tome a imamo najveću smrtnost od raka grlića materice. . . Ja volim da živim i svakako bih otišla na biopsiju da znam da sam zdrava imunološki (da mi je dobra krv i da jedem sva tri obroka) . . . Plus ja vec 3 godine ležem u 7-8 ujutru. . . Ali to mog ginekloga nista nije zanimalo. . . Važno je uzeti pare, a kako je videla da se plašim ponudila je i uspavljivanje od 10 minuta koje extra košta. . . . Molim vas za savet sta da uradim na osnovu svega iznetog pre nego što sledeci put pokucam nekom ginekologu na vrata, a da pokušam da dokažem da rezultati mogu biti dobri samo ako se zajedno potrudimo da takvi budu. Unapred hvala na pomoći. Srna

    Odgovoreno: 12. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Koilociti koje pominjete su ćelije koje se javljaju kod virusne infekcije grlića materice. Ta infekcija može biti izazvana hpv om ili herpes virusom, ali jedino rešenje za postavljanje prave dijagnoze u ovom slučaju jeste biopsija. Vi naravno možete raditi i serološke testove na hsv kao i bris na hpv ali, kod nas se uglavnomradi bris na visoko onkogene sojeve hpv tako da nećete dobiti adekvatan odgovor. Takođe i serološki testovi i brisevi su manje pouzdani od biopsije, tj histopatološkog nalaza koji se nakon nje dobija. Verujem da je i vama i lekarima bitno da budete načisto o kojoj se infekciji zapravo radi te da zajedno odlučite o daljem postupku. Svakako da bi trebalo i da regulišete svoj život- da ranije ležete, popravite svoj imunološki status. . . Ekomer nije loš preparat, ništa bolji ni lošiji od drugih sličnih na tržiđštu, te ne vidim preprekuz u njegovom korišćenjeu, osuim ako vama iz nekog razloga ne bude odgovarao (za šta naravno uvek postoji mogućnost, svako je jedinka za sebe i svi različito reagujemo na primenjenu terapiju) . Da, naravno da intervencije u opštoj anesteziji više kloštaju, to nije ništa neuobičajeno.
      nadam se da sam bar malo pomogla
      dr dragana pavlović-aćimović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #102269

    • Poštovana,

      Šta je to Cervicitis na grliću materice, kako se dobija i kako se leči?
      Imam 38 godina i dete od 9 godina pa se plašim šta je to i koliko je opasno?!

      Unapred hvala na odgovoru!