1. Antibebi pilule zaštita

    Pitanje broj: #167068

    Zanima me sljedeće. Naime, prvog dana menstruacije, sam popila antibebi pilule u 12h. 2h nakon toga sam imala odnos gdje je suprug ejakulirao. Zanima me, koja je mogućnost trudnoće? Menstruacija 28 dana, krvarenje 7 dana, normalno, ništa obilno i uvijek redovno.

    Odgovoreno: 12. 03. 2020.
    • Ukoliko od ranije, bar mesec dana pre toga, koristite oralnu hormonsku kontracepciju, zaštićeni ste. Ukoliko je to bilo prvo uzimanje kontracepcije, niste zaštićeni. Naime, oralna hormonska kontracepcija nije pouzdana dok koristimo prvu kutiju, tek od druge kutije i nadalje ste bezbedni.