Poštovani doktore,
    U 20. Sam nedelji trudnoće. U 10. Nedelji sam imala gljivice i nakon 7 dana upotrebe nistatin vaginaleta i masti one su nestale. Međutim, ovih dana ponovo imam pojačan sekret neprijatnog mirisa i povremeno peckanje i svrab. Sumnjam da su opet gljivice. Da li mogu bez konsultacija sa mojim ginekologom da ponovo koristim nistatin vaginalete (moj ginekolog je trenutno odsutan i nemam mogućnost konsultacije u narednih nedelju dana) ?
    Hvala.

    Odgovoreno: 13. 04. 2009.
    • Možete da koristite nistatin, ali imajući u vidu da je Vaš sekret i neprijatnog mirisa, postoji mogućnost da se uz gljivičnu infekciju nalazi i neka bakteriološka infekcija, preporuka je da ipak date bakteriološke briseve, jer je u pitanju trudnoća.