Na pregledu mi je ustanovljena dijagnoza mikrocisticnih jajnika,uradila sam nalaze hormona stitne zl. koji su u redu,ciklus redovan u trajanju od tacno 28 dana,umjereno bolan,partner uradio nalaze spermogram i spermokulturu,kao i uroloski pregled koji je takodje u redu,na ultrazvucnom pregledu ustanovljeno da imam folikul zadovoljavajuce velicine i da su mi jajnici u funkciji,ali ja vec osam mjeseci ne mogu da ostanem u drugom stanju.Vec sam vam pisala,ali nisam imala srecu da dobijem vase misljenje.Da li imate prijedlog za jos nekakve nalaze koje bih partner ili ja trebali da uradimo,i koliki problem mogu biti mikrocisticni jajnici,unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • S ozirom da su vam redovne menstruacije mikrocistični janjnici ne bi trebalo da pretstavljaju problem. Ukoliko nije prošlo godinu dana od kad želite dete, savetujem vam da nastavite da pokušavate još neko vreme. Nakon toga možete otići da vam se utrvrdi prohodnost jajnika.