Doktore, po mom racunu sam u 13. nedelji trudnoce (poslednja menstruacija mi je bila 11.decembra), moj ginekolog mi nije rekao da bi trebalo da uradim double test. Znam da se radi do 13. nedelje, zvala sam institute u Visegradskoj, Narodnog Fronta, Instituut za majku i dete, svuda se zakazuje bar 10 dana unapred. Da li mozete da mi posaljete na mail telefone privatnika koji to rade i da li sam sad vec zakasnila? Jako sam se razocarala u svog ginekologa, ne mogu da verujem da neki strucnjak moze da bude tako neodgovoran prema tudjim zivotima, koji su jos i njegovi pacijenti.

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • Iako ste zakasnili za double test, možete uraditi triple test. To se radi u privatnim laboratorijama i svaka bolja laboratorija vam može uratiti te testove. Takođe bih vam jako savetovala uradite ultrazvuk da se vidi kod bebe nosna kost i vratni nabor, kako bi se na vreme videlo da li postoje neke anomalije. To se radi nakon što prođe 13 nedelja i 6 dana od izostanka menstruacije.