Postovani,
    kasni mi vec 13 dana a test za trudnocu mi je pokazao pozitivno. Boli me stomak i krsta. Pre par meseci imala sam III grupu PA i kiretazu grlica. Jedinu kiretazu koju sam imala bila je pre 9 godina i u okviru iste imala sam dve revizije jedva sam izvukla zivu glavu. Stalno sam pod konkorom, bensendinima po potrebi tako da pretpostavljam da o zadrzavanju trudnoce ne smem ni da razmisljam. Moze li test da nekad pogresi da sacekam jos koji dan pa da odem kod ginehologa i da li je potrebno da radim intervenciju ukoliko sam trudno pod opstom posto imam srcanih problema ili mogu i pod lokalnom valjda necu biti iste srece kao pre devet godina.

    Odgovoreno: 12. 03. 2009.
    • Urin testovi na trudnoću su prilično pouzdani, međutim ako niste sigurni moguće je uraditi test iz krvi. Što se tiče totalne ili lokalne anestezije to bi trebalo da odluči lekar imajući potpun uvid u vaše zdravstveno stanje. Savetujem vam da odete kod ginekologa i popričate sa njim i odlučiti šta je najbolje u vašem slučaju.