1. Nezaštićen odnos petog dana ciklusa

    Pitanje broj: #143231

    Menstruacija mi traje uglavnom 4 dana, nekad i 5; međutim, petog dana je sve prestalo i ja sam imala odnos prilikom kog je pukao kondom. Inače pijem Lindynette i upravo tog dana sam počela sa novom kutijom, odnosno pre tog odnosa popila prvu tabletu. Zanima me, kolika je verovatnoća za trudnoću, pošto je danas 3. dan od kad se to desilo, da li treba da popijem tabletu za dan posle?

    Odgovoreno: 04. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Ukoliko oralne kontraceptivne pilule uzimate redovno (svakog dana po šemi 21 dan pa 7 dana pauze) , zaštićeni ste od neželjene trudnoće i u danima kada ne uzimate tablete (u vreme pauze) . Zbog toga ne brinite.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #143231

    • Slobodanka Mijin 10. 01. 2016.

      Poslednja menstruacija mi je bila 07.11.2015. god., Prošlo mi pre par dana ali tam,no braon i jako crveno dva dana.