1. Tumačenje urinokulture

    Pitanje broj: #142197

    Dobila sam rezultat urinokulture koji glasi: izolovano je 1000 cfu/ml saprofitna flora i streptococcus agalactiae. Ukupan broj bakterija i broj vrsta ne ukazuje na urinarnu infekciju. Moguća genitalna kontaminacija. Osećam bolove u donjem delu leđa. Da li treba ponoviti urinokulturu, obratiti se ginekologu, uraditi briseve?

    Odgovoreno: 24. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Nalaz urinokulture je uredan. Bolovi u donjem delu leđa ne moraju da prate samo ginekološka i urološka stanja. Ukoliko ste i ranije imale slične tegobe savetujem Vam pregled fizijatra i/ ili neurologa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #142197

    • Dobila sam laboratorijski izveštaj pa ne znam šta znači u 1ml urina izolovano je 1.000 cfu saprofita?

    • Dobro vece. Radila sam urinokulturu,i stigao mi je rezultat u kom pise da je nadjeno u 1ml urina 1000 cpf saprofita,i da rezistencija nema znacaja. Samo da napomenem da sam trudnica,19-a nedelja,i da koristim Utrogestan,vaginalno.Malo me je rezultat zbunio,jer mi je do sada uvek pisalo da je nalaz sterilan…

    • Meni je stigao rezultat od urinokulture i pise da u 1ml urina izolovano je 50 00 Cfu/ml sta znaci to.

    • Dobar dan, dobila sam nalaz Urinokuktura. Pise:Izolovane su bakterija u broju od öko 10 000 CFU/ml (crevna flora) i STREPTOCOCCUS agalactiae Ujuoan broj bakterija Ne UKAZUJE na urinarnu infekciju. Moguca genitalna kontaminacija. Molim Vas da mi objasnite sta to znaci. Hvala, pozdrav

    • Jelena stilinovic 25. 11. 2015.

      Da li kod bakrene spirale treba dodatna zastita u plodnim danima hvala