1. Probadajuć psećaj u trudnoći

    Pitanje broj: #141165

    U 11. sam nedelji trudnoće. Ponekad me, sa leve strane, kao probode nešto, traje svega 2 sekunde i prođe. Ne mogu to nazvati bolom, samo kao da se zategne nešto. Juče se nije desilo uopšte, ceo dan sam sedela i uveče svega jednom. Danas malo samo. Kod ginekologa idem za par dana, pa me zanima, imam li razloga da brinem? Nemam drugih simptoma, poput krvarenja i nekih bolova, samo ovo i ne često. Kad ležim, umiri se sve, a i kad ne mislim o tome.

    Odgovoreno: 20. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko Vam se takva probadanja javljaju sporadično, kako ste rekli, a nemate krvarenje i druge tegobe, nemate razloga za brigu. Verovatno se radi o rastezanju ligamenata, pa osećate to kao probadanja. Javite se svakako na redovnu kontrolu kod ginekologa u zakazanom terminu.