Poštovani, interesuje me sta znaci: uterus u avf, ž. P. Čvrst, pokretan, neosetljiv? Hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2015.
    • Poštovana,
      To je vaš nalaz na materici koji opisuje položaj, veličinu i karakteristike materice i vaš nalaz je prema opisu uredan.
      uterus u avf znači da je u položaju antererzijiflexiji što podrazumeva da je telo materice ka bešici, ž. P znači da je materica veličine ženske pesnice a ostali opis: čvrst, pokretan, neosetljiv podrazumeva da je materica čvrste konzistencije, pokretna (nije fixirana priraslicama ili tumorskim promenama za okolinu) i neosetljiva na dodir.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #142044

    • Milena Djuric 07. 04. 2023.

      Postovani uterusu AVFnormalne gradje homogene strukture uobicajne velicine za dob endometrijum debiljine 8,7mmDesna adnexa bo u predelu levih adnexa proicira se cisticna formacija velicine 28×23mm Douglas prazan dijagnoza cystis ovarili lat sin. Stumacenje nalaza biih molila . Hvala najlepse.

    • Zdravooo. Uterus u AVF 44x38 mm nadujalog endometrijuma debljine 12mm DO- policistican 35x22mm LO- policistican 33x29mm. Molim ako neko moze da mi pojasni nalaz. Unapred hvala

    • Angelina Gina 28. 11. 2022.

      Poštovani ! Interesuje me nalaz UVZ Grlić cilindričan epiteliziran, Ruptura inverterata Molim Vas za objašnjenje nalaza. Hvala

    • Zdravo...uterus je AVF 58x31mm..struktura uterusa homogena...endometrija tanka..I kavumu isticemo polip 6.5mm...DO u celini uvecan...solidne strukture 46x39mm...ri0.0.75..LO22x14mm

    • Primljena u GAO bog krvarenja iz genitalnih organa u zeljenoj trudnoci Status praesens: Nulipara, vagina 2 pp., grlic cilindrican ocuvane duzine. Matericno usce zatvoreno, uterus velicine zenske pesnice. Poo spekulumom krvari ex utero tamno braon Krv. Ultrazvuk: U kavumu uterusa GM sa ehoom ploda CRL 3,5 mm. Koje je vase misljenje zbog cega onda krvarim tako? Ako je sve u redu?

    • Zanima me da li su ove u redu dimenzije AVF 72X29X36 a endomerijum 13,2?Hvala vam unapred

    • Dimenzije u mm 65x32x43mm da li moze neko da mi pojasni nalaz hvala

    • Sta ovde pise? Isla sam na ultrazvuk 5.nedelja plus 5 dana. Hvala

    • Radjen mi je ultra zvuk i sobila sam nalaz: Uterus u AVF-u dimenzije 72×49×47mm prazan sa endometrijumom debljine 7mm.U predelu D.O folekul 17mm sta to znaci pozdrav

    • Jel dobro uterus u avf položaju .promera 5.68*3.26cm ,homogene teksture ,praznog kavuma. Endometrijuma promera 0.66mm.
      Desna adneha promera 3.49x1.98cm ,mikorocistican .,leva sdnera promera 3.21x1.36cm ,uz duglas prazan.

    • Na ginekološkom uz nalazu stoji sledeće: Uterus u avf, pravilnih kontura i homogene teksturr miometrijuma. Endritometrijum 8 mm, nehogen sa hiperehogeniom foracijom 8 x 5 mm, imponuje kao polip.
      Možete li mi reći značenje nalaza?