Postovani, imam pitanje u vezi moje devojke i mogucnosti da je ostala u drugom stanju. Stvar je sledeca: pocetkom septembra imali smo odnos (oboje nam je to bilo prvi put) , koji je jako kratko trajao s obizrom da ona oseca ogromne bolove prilikom ulaska penisa (cak ona sumnja na vaginizam) , probali smo vise puta, sada u septembru smo uspeli uraditi to, nosio sam zastitu. Medjutim cini nam se da je himen ostao netaknut, skoro smo sigurni u to. Nisam ejakulirao te veceri uopste i dakle nosio sam kondom. Devojci je kasnio period koji se trebao dogoditi krajem te nedelje, jos sledecih 7 ili 8 dana. Ona kaze da je bilo drugacije ovog puta: kasnila je puno, bila je manje obilna i krace je trajao ceo taj problem. Nismo imali odnose u medjuvremenu. Sada kada treba da dobije ponovo, ima osecaj da je sve boli, ima mucnine, cesto je povracala i ima strasne bolove u donjem delu stomaka, osecaj probadanja. Zadnjih nekoliko dana sve to traje i, sada joj kasni 3 dana. Prokrvarila je sinoc, a da nije dobila menstruaciju, to nas je mozda najvise uplasilo. Moje pitanje je sledece, da li je ona i pored svega navedenog mogla ostati trudna? Ili da li postoji mogucnost da je u pitanju pobacaj? Hvala u napred na odgovoru, andrija matic

    Odgovoreno: 20. 10. 2015.
    • Poštovani,
      S obzirom da vaša devojka ima raznovrsne tegobe neophodno je radi precizne dijagnostike da se javi na ginekološki pregled. Moguće je da se radi o hormonskom disbalansu, rupturi (prskanje) ciste na jajniku, upalnom procesu u maloj karlici a na kraju i eventualno o maloj trudnoći. Zbog toga savetujem da se javi na ginekološki pregled.