Postovani, menstruacija mi je kasnila 7 dana uradila sam test i pozitivan je, prijateljica mi kaze da ne trebam ici doktoru do 7 tjedna trudnoce, pa me zanima da li je tako ili da idem, stvarno sam zabrinuta jer da mi je da znam i da li je sve u redu, sta da radim?

    Odgovoreno: 08. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko nemate tegobe u vidu bolova, krvarenja i sl. Možete se javiti na ginekološki ultrazvučni pregled 2-3 nedelje nakon izostanka menstruacije kako bi vam ginekolog uz-čno verifikovao trudnoću i vitalnost trudnoće. U međuvremenu možete započeti sa korišćenjem folne kis. Ili nekog od multivitaminskih preparata.