Moj problem je sto sam pre par dana videla na d. Ulosci zuckasti sekret i blago je neprijatnog mirisa, nisam isla kod ginekologa ali sam u apoteci kupila canesten 3. Prosle godine sam imala gljivicnu infekciju i to mi je prepisao ginekolog. Zanima me da li ovaj canesten 3 mogu iskoristiti? Ako ne, sta onda mogu?

    Odgovoreno: 07. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Pacijenti često samoinicijativno koriste terapiju pa nemaju zadovoljavajući efekat. Često se kao posledica neadekvatne terapije javljaju poremećaj normalne, fiziološke flore u vagini, učestale infekcije rezistentne (otporne) na terapiju,. .
      zbog toga vam savetujem da se javite na ginekološki pregled i da uradite vaginalni bris i bris na bakterijsku vaginozu (zavisno od nalaza eventualno i neke druge mikrobiološke pretrage) pa na osnovu kompletnih rezultata da vam se ordinira i adekvatna terapija.