Help! Imam cesto problem sa neredovnim menstruacijama, nekada su znale da mi preskoce i ceo mesec, medjutim poslednjih 6 meseci, bile su nekako i normalne na 30-40 dana, ali evo opet mi kasni vec 3 nedelja, poslednji odnos sam imala pre dva meseca, bio je zasticen i posle njega sam imala jos jedan ciklus, imala sam par petinga, ali sperma nije dospela do vaginalnog otvora, ginekolog mi je porucio pre 2 godine da pijem one hormonske pilule, ali nisam zelela, da li postoji mozda cak i sansa za trudnocom, jer kazu da se moze imati ciklus i kada ste trudni, i da li postoji neki prirodan nacin za sredjivanje menstrualnog ciklusa?

    Odgovoreno: 15. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem da se javite na ginekološki pregled a takođe i da uradite hormonski status pa prema kompletnom nalazu da se donese odluka o eventualnom uvođenju oralne hormonske kontracepcije kao terapije za regulaciju ciklusa.

      dr sandra radović