Menstruacija mi kasni 3 dana iako je uvek tacna u dan. Na ultrazvuku mi je otkrivena cista na desnom jajniku vel 5 cm. Test na trudnocu je negativan. Da li menstruacija moze da kasni zbog te ciste?

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko vam je uz-čno viđena cista na jajniku svakako da ona može dati poremećaje u menstrualnom krvarenju.
      svakako da je potrebno da se ponovo javite lekaru i eventualno uradite hormon beta hcg iz krvi na trudnoću ukoliko ne dođe do menstrualnog krvarenja ni u naredne 2 nedelje.

      dr sandra radović