Molim vas protumačite mi nalaz biopsije grlića materice: papillomatosis, parakeratosis et dysplasia focalis epithelli squamosi, gradus levioris (low grade sil) , cervicis uteri (flat condyloma); metaplasia squamosa incompleta epithelli glandularum cum dysplasia epitheli, gradus levioris. Moj lekar je na godišnjem, pa vas molim za pojšnjenje. Hvala.

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Vaš histopatološki nalaz ukazuje na to da imate promene na grliću materice lakšeg stepena izazvane virusom (humani papiloma virus- hpv) . To zahteva dalju dijagnostiku i lečenje. Naime, mora se najpre uraditi hpv tipizacija, tj. Odrediti tačno koji je serotip virusa u pitanju pa onda tretirati grlić- npr. Krioterapija, laser vaporizacija, tečni azot,. .
      svakako se javite ginekologu radi daljih tertamana.

      dr sandra radović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #138435

    • Molim Vas da mi protumacite patohistoloski nalaz posle konizacije grlica materice 3996-Hyperplasia,parakeratosis,papillomatosis et dysplasia epithelii squamosi cervicis uteri,lakog stepena(low grade SIL).Cervicitis chronica

    • Molim za objašnjenje izveštaja sa konzilijuma pod 1. i 2. U prilogu slika Hvala