Dobar dan. Imam 17 godina. Sportista sam, uvijek sam imala 59, 60 kg. . U zadnja 2, 3 mjeseca sam izgubila 5 kg, a inace sam visoka 175cm. Nemam menstruaciju vec 2 mjeseca. Polako vracam tezinu na staru. Treba li da se zabrinem? I sta da radim? Postoji li mogucnost da su mi se hormoni poremetili? I postoji li mogucnsot da se to sve vrati u normalnu nekim prirodnim sredstvima bez hormonskih tableta? Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 08. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Svakako kod većeg gubitka telesne težine u kratkom vremenskom periodu može doći do poremećaja hormonskog statusa što se može odraziti i na ritam menstrualnih krvarenja. Uglavnom su to reverzibilni procesi, posebno ako se vi vratite na svoju težinu što bi čak bilo i poželjno s obzirom na vašu visinu. Ukoliko se pak ciklus ne normalizuje u narednom periodu savetujem vam ginekološku kontrolu pa dalji tretman prema nalazu.

      dr sandra radović