Poštovani doktore, imam 52 godine. Prošle godine sam u dva navrata uzimala primolut nor i odlagala ciklus (po unputstvu i bez tegoba) . Ove godine isto imam potrebu, da ga u dva navrata pomerim. Da li je to bezopasno u mojim godinama? Ciklusi su mi i dalje redovni. Unapred hvala, srdačan pozdrav,

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Nije uputno da se koristi hormonska terapija u svrhu odlaganja ciklusa a posebno često i bez redovnih kontrola ginekologa. Ako ipak odlučite da ponovo koristite primolut nor savetujem vam da pre toga obavite ginekološku kontrolu.

      dr sandra radović