Ja nemam nikakve ginekološke probleme. Da li ipak mogu da uzimam oralne vaginalne probiotike? Da li ih treba uzimati kao prevenciju? Ili se oralni vaginalni probiotici uzimaju samo u slučaju zdravstvenih problema?

    Odgovoreno: 27. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Vaginalne probiotike možete koristiti zaista u cilju prevencije vaginalnih infekcija s obzirom da balansiraju vaginalnu floru i održavaju kiselost vagine. Iako sada nemate ginekološke tegobe možete ih koristiti povremeno, najbolje nakon menstrualnog krvarenja.

      dr sandra radović