U 16-oj nedelji trudnoce sam. Zanima me dal' postoji mogucnost prekida trudnoce, a da nisu medicinske prirode, i rizici po mene? Vec sam jednom imala porodjaj, i beba mi je umrla sa 3 meseca, od kompleksno urodjene srcane mane i membrane u grlu, ali nije genetski. Za sad je sa ovom bebom sve u redu. Hvala

    Odgovoreno: 19. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Namerni prekid trudnoće moguće je obaviti do 10. Nedelje trudnoće i to je zakonski regulisano. Sve trudnoće starije od 10. Nedelje mogu se prekinuti samo uz indikaciju i odobrenje lekarske komisije.

      dr sandra radović