Postovani, vec dva puta mi se pojavljuje crvenilo, svrab i bol u predelu velikih i malih usana. Bol prodje posle 2 dana, svrab se smanji, ali crvenilo i iritacija ostaju. Sekret je blago povecan. Moj ginekolog uporno tvrdi da je sve u redu, tako da mi ne daje da radim dodatne analize. Ali ovo je stvarno neprijatno i nije se do sada desavalo. Hvala unapred ukoliko imate neki predlog.

    Odgovoreno: 19. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Mišljenja sam da bi trebali da uradite dopunske analize a pre svega mikrobiloške analize (vaginalni bris, bris vulve) . Ukoliko se isključi postojanje infekcije kao uzroka tegoba indikovan je i pregled dermatovenerologa da bi se utvrdilo da li je u pitanju neko kožno oboljenje.

      dr sandra radović