Poštovani, molim za obrazloženje sledećeg nalaza: ''bris egzocerviksa i endocerviksa - mikroskopski: citološkim pregledom nađene su ćelije superficijalnog i intermedijalnog sloja pločastog epitela, endocervikalne cilindrične ćelije, histiociti, neutrofili, sluz. '' unapred hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 19. 03. 2015.
    • Poštovana,
      To što ste naveli u opisu odgovara urednom citološkom nalazu na grliću, odnosno ii gr papa testa. Zapravo trebalo bi u nalazu i biti navedena gr papa testa prema klasifikaciji.
      dr sandra radović