1. Infekcija kao posledica abortusa

    Pitanje broj: #124428

    Da li infekcija mikoplazma može nastati kao infekcija posle abortusa? I da li navedena infekcija sprečava začeće, da li neko ko ima mikoplazmu znači da ima i začepljene jajovode? Da li to može kolposkopija da vidi?

    Odgovoreno: 21. 01. 2014.
    • Mikoplazma je veoma česta polno prenosiva bolest ili urinarna infekcija uzrokovana mikrorganizmima koji imaju osobine bakterija i nastanjuju se u uretri ili reproduktivnom sistemu. Mikoplazma se dijagnostikuje kolposkopskim pregledom sa cervikalnim brisom i antibiogramom. Mikoplazma se obično leči kao nespecifični uretritis ili bakterijska vaginoza, Infekcija se leči antibioticima, a i partner se mora lečiti istovremeno. Obično su postterapjiske rezultati dobri i bez posledica po jajovode ako se leči ranije.