1. Da li imam kandidu?

    Pitanje broj: #160184

    Da li je moguće da imam kandidu

    Vidim da se ponekad između velikih i malih usmina pojavljuje sekret bele boje, grudvičast, ali kad protrljam prstima, tih grudvica nema.

    Sekret u vagini je beličast, bez tog sirastog. Pre par meseci mi je pronađena kandida pa me sad zanima da li se vratila?

    Odgovoreno: 14. 01. 2019.

Komentari na pitanje: #160184

    • Poštovani/na, dobar dan. Zamolila bih Vas za tumačenje rezultata vaginalnog i cervikalnog brisa. M.P.: epitelne ćelije, gram pozitivni bacili, gram pozitivni kokobacili, blastospore K.P.: Aerobnom kultivacijom nisu izolovane patogene bakterije. Izolovana Candida sp.i Candida krusei u masi. Unapred zahvalna. Jelena Pejčić

    • Maloletna sam i pre mesec dana sam prvi put imala odnose sa jednim deckom,i sve je bilo u redu sve dok pre nekih 4-5 dana nije pocelo da me svrbi,boli i imala sam dosta sekreta, sve sam mislila da je u redu.Posle dan ili dva sam to njemu rekla ali mi smo mislili da to nije nista i opet spavali, posle toga dva dana je i on dobio isti osecaj i nismo znali sta da radimo, a maloletna sam i ne bih zelela moji roditelji da znaju da vise nisam nevina,Nismo znali sta da radimo i kupili smo kremu canasten i mazem vec dva dana,ali mi nista ne pomaze dok njemu pomaze i kao da mu se ljusti taj deo, hocemo da me odvede kod ginekologa privatno ali ne znamo je l to moze anonimno i niko da ne sazna.Moze neka pomoc?

    • Da li se moze stupiti u polne odnose neposredno nakon trodnevnog lecenja kandide canesten-om?