1. Cista na jajniku gustog sadržaja

    Pitanje broj: #131328

    Na desnom jajniku imam cistu gustog sadržaja - 25mm, koja poslednjih 6 mjeseci, koliko ima da je otkrivena nije rasla niti se smanjivala. Ca125 je normalan, nije povišen, nikakve simptome nemam, osim bolan 1. dan ciklusa, oduvijek. Ginekolog mi kaže da je samo treba pratiti, jer se ciste manje od 3 cm ne operišu. Da li može biti u pitanju endometrioza i šta mi savjetujete?

    Odgovoreno: 14. 11. 2014.

Komentari na pitanje: #131328

    • Podtovani, molim za Vaše mišljenje tj. tumačenje nalaza ginekologa. Spoline genitalije b.0. U spekulima oskudna sekrecija. PVU dug oko 1,5 cm sa EP OEU zatvoren. Uterus u AVF b.o. Nalaz na adneksama uredan, regled: Uterus uredne veličine u avf, endometrijum 7.9mm. na zadnjem zidu dva manjia miomatozna čvora, veći promjera 16mm. LO uredne veličine i izgleda, sa nekoliko sitnih folikula DO sa manjom cistom gušćeg sadržaja promjera 25mm cDouglasi prazan. Hvala.

    • Dobar dan, imam cistu gustog sadržaja pored jajnika, recite mi da li je to opasno i šta može biti uzrok toga? Kakve su posledice? Kako se rešiti toga? I ostale informacije me zanimaju. Unapred zahvalna, s poštovanjem.

    • Dobar dan bila sam na pregledu ultrazvuk abdomena i nadje na mi je cista na desnom jajniku 40 mm zanima me da li je to zbog menstruaciju jer treba da imam za 2 dana i moze li to da utice na zacece trudnioce i da li je ta cista opasna unaprijed hvala