1. Brinu me rezultati redovnog ginekološkog pregleda

    Pitanje broj: #160688

    Pre 20-ak dana sam bila na redovnoj ginekološkoj kontroli (papa, kolposkopija...).

    Zbunjuje me rezultat: PA II NILM i preporučena je samo redovna kontrola. Ovo je u redu, međutim, u delu Mikroorganizmi je štiklirano Mešovita flora koja ukazuje na bakterijsku vaginozu, a zaključak doktora je - III GR.NEŠTO MALO. Nije mi prepisana nikakva terapija. Ukoliko već imam bakterijsku vaginozu, da li je potrebno lečiti i kako? Hvala

    Odgovoreno: 22. 01. 2019.

Komentari na pitanje: #160688

    • Jovana Milic 06. 10. 2020.

      Zdravo, radila sam Papa test i kao rezultat su mi poslali na mejl i pise samo PAPA NILM II, da li možete da mi kažete da li je to u redu i normalno?