1. Želimo bebu, ali stano krvarim

    Pitanje broj: #132905

    Postovani,
    molim vas da pazljivo procitate moj problem i kazete mi sta je u pitanju. Zapravo u braku sam vec 4 meseci, i naravno želimo bebu, medjutim jos uvek nista. Menstruaciju sam uvek imala redovnu, tacnije na 26-ti dan i trajala je maximalno 7 dana. Medjutim ovaj put se odužilo, već mi je 15-ti dan i strasno brinem zbog toga jer mi se ovo nikad pre nije desavalo. Radila sam ultrazvuk i doktor kaze da je sve u redu, prepisao mi je Orgametril tablete i nakon 4 dana koriscenja jos mi ne pomaže, i dalje krvarim. Molim vas da mi kazete koji je razlog za to, kako da zaustavim i ako moze neki savet za brže začeće?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, verovatno imate hormonski poremecaj, nastavite sa Orgametrilom. Savetujm vam da uradite UZ pregled posle 21. dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status na sledeci nacin: FSH, LH, Estradiol, Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i Prolactin samo 14 dan ciklusa.