Postovani, pijem yasmin godinama 6 ili 7 i odlicno se osjecam u svakom pogledu. Razlog pocetka uzimanja je nesnosni menst. Bolovi po 3-4 dana, i 7 dana nesposobnosti za zivot i rad. Obisla sam 7, 8 ginekologa i niko mi nikada nije rekao uzrok tih mojih bolova i problema. Nalazi su mi svi ok. Ali sam procitala da one povecavaju rizik nastanka raka dojke. Pa sam dasa u panici. Mozete li mi reci kakava su vasa saznanja o tome i imam li razloga za paniku i razmisljanje. Obzirom na mali nivo hormona u njima. Hvala i lijep pozdrav!

    Odgovoreno: 25. 11. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, razlicite su teorije, ali u praksi nema dokaza da oralne kontracepcije povecavaju rizik nastanka rak doke, samo morate da imate redovne kontrole kod vaseg ginekologa, inace vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) i da uradite uz pregled da biste proverili da li su vam cisticni jajnici, tako cete dobiti pravu terapiju.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com