1. Problem učestalog mokrenja

    Pitanje broj: #168501

    Imam problem sa učestalim mokrenjem. Nekako mi se potreba za mokrenje povećava u lezećem položaju, kao da me nesto pritiska. Mokrim i leglem i bukvalno bih mogla odmah ponovo da mokrim. Traje već par meseci, prisutan je i beličasti lepljivi sekret.

    Prvo sam mislila da je prehlada, ali nemoguće je da traje tako dugo. Ne znam da li neke veze ima to što imam zavaljenu matericu.

    Odgovoreno: 16. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Potrebno je uraditi urinikulturu i ako se dobije neki nalaz, popiti antibiotik prema antibiogramu.

      Takodje, savetujen ultrazvuk male karlice i abdomena radi isključivanja drugih uzroka koji provociraju učestalo mokrenje.

      Dakle, uraditi urinokulturu, piti dosta tečnosti, 2L dnevno, a možete i neki Uvin čaj ili čaj od brusnice.

      Pozdrav

      Dr Magdalena Nikolić

Komentari na pitanje: #168501

    • Aleksandra Zivojnov 17. 04. 2020.

      Hvala na savetu. Samo jos nesto, da li je moguce da se radi o ispadanju besike ili materice ?