Imama kcerku koja ce 17 februara napuniti 14 godina. Prvu menstruaciju je dobila 8 februara prosle godine. Prve dvije menstruacije su joj bile redovne a posle toga nije dobijala tri mjeseca zasta su mi rekli da je normalno. Medjutim posle ta tri mjeseca kada je pocela dobijati to je bilo puno obilnije i dobija dva puta u mjesecu, nekada posle 15 dana a nekad posle 18 ili 20 dana. To tako traje od jula mjeseca. Dali je to normalno ili treba da je povedem na neki pregled?

    Odgovoreno: 18. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Postoji mogučnost do 17 godine da se javljaju takvi problemi koje ste opisali kod devojčica,. Moj vam je savet da se uradi jedan kvalitetan ultrazvučni pregled sa punim mokračnim mehurom i da se vidi da eventualno ne postoji neka cista ili slično,. Ako se mensesi budu javljali svaki 15 ili 20 dan odvedite vašu kćerku juvenilnom ginekologu da bi se eventualno ordinirala hormonalna terapija,.