Postovani zelela bih da cujem vase misljenje. . . Suprug i ja smo u braku 2 god i 5 meseci, imamo dve devojcice 15 meseci i 4 meseca. Oba porodjaja su bila prirodnim putem ali u toku druge trudnoce, znaci pre nekih 6 meseci pojavilo mi se crvenilo na pol organu, svrab, peckanje, nadutost, pojacan sekret i na nekim mestima kao da je pukla koza i tu je jak bol. Tokom odnosa imam bolove a takodje me zanima da li je moguce da ako je u pitanju neka infekcija da to ima uticaja na mog supruga jer mu se pre malo vise od 3 meseca pojavio slican problem, pukotina na kozici na penisu i jak bol tokom odnosa. Doktor mi je prepisao vaginalete i hidrociklin mast ali ne pomaze. Molim za vas savet i strucno misljenje sta treba da uradimo i da li postoji neka mast za nas problem. Unapred zahvalni. . .

    Odgovoreno: 18. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Na osnovu vašeg opisa moglo bi se raditi o herpes genitalisu ili gljivičnom kolpitisu,. Mislim da bi bilo potrebno da uradite igm i igg na herpes genitalis i vi i vaš suprug, te vaginalni bris, bris na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i na taj način će se ikzdiferencirati o ćemu se radi,.