Postovani, imam 47 godina i cerku od 25 gonina. Do sada sam imala redovne cikluse na 23 dana u trajanju od 5-6 dana. Poslednju menstruaciju sam dobila 3. Februara koja jos uvek traje (vec 12 dana) . Pre 2 meseca sam isla na ginekoloski pregled i sve je bilo u redu. Jako sam zabrinuta zbog produzenog trajanja menstruacije pa vas molim da mi odgovorite sta da radim? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 18. 02. 2010.
    • Poštovana,
      To zahteva kvalitetan ginekološki pristup,. Verovatno ste na početku premenopauze,. Prvo treba da se uradi ultrazvučni pregled vaginalnom sondom kojim se u največem broju slučajeva sazna zašto imate to produženo krvavljenje,. Nakon toga se ordinira hormonalna terapija, ili se uradi abrazija sluznice materice,. Važnoi je da zapamtite da menses ne sme da traje duže od sedam dana, i svaki dan preko toga je patološko krvavljenje i zahteva pregled ginekologa,.