Pre dve ipo godine sam rodila zdravog decaka, sada sam ponovo trudna u 12 nedelji trudnoce sam. Doktor mi je rekao da je vratna brazda kod bebe uvecana na 3mm i predlozio mi je da prekontrolisem krv, ako to ne bude u redu da prekontrolisem plodovu vodu. Ja sam 81. Godiste i u porodici i kod mene i kod supruga nema nikog sa bilo kakvom anomalijom ii sindromom. Recite mi koje su sanse da je sa detetom sve u redu ili ne i da li mogu da prekinem trudnocu ako nest nije u redu sa hromozomima i kakav je to rizik za mene. Veoma se plasim za zdravlje svoje bebe ali ako postoji bilo kakva sansa da dete ne bude u redu je planiran da prekinem trudnocu. Hvala vam puno unapred, nadam se da postoji neki nacin da se sve proveri pre porodjaja i da li je 4g dobar nacin. Hvala

    Odgovoreno: 18. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Sve vam je vaš lekar objasnio, sa ultrazvučnim nalazom idete u laboratoriju gde se uzmu dva biohemiska markera iz krvi, te se na osnovu rezultata ultrazvučnog pregleda i markera na hromozomopatije kaže da li se treba raditi amniocenteza ili ne,. Za vas rizika nema,. Ako se posle amniocenteze nadje na genetko oštečenje ploda trudnoća se može prekinuti,.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #53353

    • Mojoj devojci kasni 12 dana, bole je grudi, ima sekret kao pred dobijanje menstruacije. . 3 dana pred menstruaciju dala je dobrovoljno krv, dal joj zbog toga kasni? I redovno joj je kasnila menstruacija po 10 dana. . . Imali smo nekoliko sexualnix odnosa bez zastite ali ni jednom nisam ejakulirao u nju. . . . Dal je moguce da je trudna????: s