Rezultati papa testa bili su papa ii. Doktor je utvrdio da na grliću materice postoje uvećana jedra zbog čega je prepisao terapiju koja se sastoji od hemomicina i upotrebe povidon jod vaginaleta. Po završetku terapije treba ponoviti test. Ako se stanje ne promeni treba nastaviti sa daljim lečenjem. O čemu se radi, šta mogu da očekujem? S poštovanjem

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #50873

    • Radila sam papa test mesec dana nakon porodjaja.
      Rezultat je III grupa i pisalo je: nešto leukocita, ćelije skoro svih slojeva atrofičnog tipa, prisutne retke ćelije sa uvećanim jedrima.
      Možete li pojasniti ovo? Hvala.

    • Molila bih vas da mi objasnite rezultat papa testa. Iiia ascus, na razmazu celije pretezno gornjih slojeva plocastog epitela masa neutrofilnih granulocita, retke celije sa lako uvecanim jedrima i nesto grubljim hromatinom. Obs. Reaktivne inflamatorne promene. Hvala!