U braku smo 5 godina i imamo ozbiljnih problema sa oplodnjom. Radili smo ispitivanja i ja i suprug i niko nemoze da pronadje pravi problem. Sada razmisljamo o vantelesnoj oplodnji pa bih zelela da mi objasnite sta se podrazumeva pod tom metodom i kako se ona izvodi. Da li je tacno da se sperma uzima od sasvim druge osobe a ne od partnera. Ja sam malo i gojazna osoba. Kod mene su i ciklusi neredovni cak i po godinu dana imam bolne seksualne odnose. U porodici nam niko nije bolovao od ove i drugih bolesti. Nadam se da cete mi odgovoriti na moja m pitanja i da cu uz vasu pomoc pronaci lek. Cekam odgovor unapred zahvalni

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Sdperma se ne uzima od druge osobe već samo od vašeg supruga, svakako ukoliko mu je nalaz uredan,. Radi se stimulacija ovulacije, zatim se radi punkcija jajnih čelija i vaše jajne čekllije se spoje sa spermatozoidima vašeg supruga i inkubiraju, to je samo uklratko