Molim vas da mi objasnite sledecu dijagnozu. Na mamografiji sam bila zbog otoka ispod pazuha i cvora levoj dojci. Zabrinuta sam jel neznam o cemu se radi. Hvala! Dojke voluminozne, lipomatozno izmenjene, acr1. U levoj dojci u glk vidi se stelana senka, vel. Oko 4x2, 5, neo. U istostraoj aksili delom filma presecena 1g1, merljivog promera do 4cm, na dopunskom uz vel. 4x2, 5 cm. U desnoj dojci na spoju med. Kv. Ovalna senka 3x2, 5cm koja se na dopunskom uz pregledu prikazuje kao solidni tu, heteroehogene gradje, bez posebne vaskularizacije, sa posteriornom atenuacijom, susp. U aksili desno 1g1, reaktivnog izgleda, hiperehogenog hilusa velicine do 10mm. Neo mammae 1. Sin cum lyphadenomegalia 1. Sin. Tu mammae 1. Dex. Bi rads ld 5, dd 4c

    Odgovoreno: 22. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Po nalazu, nažalost se radi o zločudnom tumoru dojke i treba da se što pre javite na onkološki institut kako bi se prisdtupilo terapiji, operativnoj i zračenju,. Sretno
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50824

    • Kako se može sa sigurnošću može znati da je to u pitanju zloćudni tumor bez ph nalaza?

    • Meni nije jasno. . . Ja sam jos ranije imala tu dijagnozu i trebalo je da idem na biopsiju ali nisam otisla. . . To je i danas tu a ja sam jos uvek ziva i uglavnom se dobro osecamm. . . Ne znam kako je to moguce? Vi ste napisali da se tu radi o zlocudnom tumoru. . . Kako onda meni jos uvek nije nista? Veliki pozdrav.