Molim vas da mi odgovorite da li smem ostati trudna ukratko imam problema sa povecanim prolaktinom imam vec dvoje dece ali posle svakog porodaja povecami se prolaktin i moram piti lekove pijem cabaseril dobila sam ga kao zamenu za dostineks i sad sam imala problema nisam imala 4 meseca i ponovo sam pocela da pijem lek i pojavila mi se menstruacija molim vas kad i da li mozem zatrudneti kad prestane dejstvo leka i dok skroz nestane iz organizma hvala unapred cekam vas odgovor remes jadranka

    Odgovoreno: 22. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Prolaktin je hormon hipofizne žlezde, čije velike koncentracije u krvi sprečavaju ovulaciju, dakle nemate mogučnosti da ostanete trudni, m oja vam je preporuka da uradite rehtgen snimak sele turcike, ležišta hipofizne žlezde i da konsultujete endokrinologa,.