Postovani, pre 15 dana sam na spoljasnjoj strani malih usana uocila mali izrastaj boje koze, mekan i velicine oko pola mm, jedva se vidi, na ginekoloskom pregledu mi je receno da su to kondilomi, jer ih sa unutrasnje strane ima jos 3. Papa je ii grupa, ali imam inf streptokokama i kandidom, pa mi je dr. Preporucila prvo terapiju vaginaletama, ponovo brisevi, pa uklanjanje kondiloma. Mene interesuje, mogu li ja pre terapije vaginaletama da uklonim kondilome, ne zelim da se sire i na koji nacin je to najbolje uraditi, posto su samo spolja? Dr. Je spomenula da mogu i sami nestati, ali ja se na to ne oslanjam. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #50704

    • Ja sam na spoljasnjem delu usana imala malu izraslinu i ginekolog mi je rekao da je to kondilom. Imala sam samo taj jedan izrastak. Poslata sam kod dermatologa, da utvrdi da li je to zaista kondilom, ali ja nisam otisla. Posle mesec dana taj izrastak je bio duplo veci, ali po svojoj povrsini opet mali. , za dan mi je to nestalo samo od sebe i vise ga nisam imala. Da li je to bio kondilom ili nesto drugo?